Ostatni destinace Studium v Dansku Studium na Maltě Studium v Irsku Studium na Maltě Studium na Novém Zélandu Studium v Americe Studium v Kanadě Studium v Austrálii

Josef Kysilka

Josef Kysilka- ředitel Information Planet Pty.Ltd a Information Planet s.r.o

Moje cesta k IP:

josefBěhem studia Karlovy Univerzity v roce 1990 jsem se rozhodl, že odjedu do Austrálie studovat, pracovat a cestovat. Usnadnil mi to vrcholový sport a dobré studijní výsledky. Klasicky jsem si zaplatil studium angličtiny, ale díky sportovním výsledkům se mi navíc podařilo získat stipendium na privátní vysoké škole v Austrálii. Tenkrát stálo 14 000 AUD, což pro mě v té době byla astronomická částka. Škola ležela hned vedle Olympijského parku a studoval jsem jen poslední rok, protože předchozí vzdělání mi uznali z Karlovy Univerzity. Vzhledem k blížící se olympiádě bylo studium a práce v Austrálii můj splněný sen. Hned po skončení vysoké školy jsem začal pracovat jako marketingový manažer privátní školy, která nabízela jak studium angličtiny, tak i pomaturitní studium.  V té samé době jsem pomohl v Česku i v Austrálii vzniknout několika studentským agenturám a nakonec i jednu sám založil. Částečně mě k tomu přivedla i moje vlastní zkušenosti studenta v Sydney. Mnoho služeb pro studenty tenkrát neexistovalo. Okolo roku 2004 jsem se spojil s mým stávajícím obchodním partnerem, který měl kancelář na pláži Manly v Sydney a trh s klienty z Jižní Ameriky. Shodli jsme se na tom, že bychom chtěli vybudovat opravdu velkou agenturu, ale zároveň nabízející bezkonkurenční služby, což se nám po osmi letech povedlo. V této chvíli máme po celém světě okolo 40 poboček Information Planet.


Co pro mě znamená Information Planet:

Sen, který se nám podařilo naplnit, a stále denně pracujeme na jeho vylepšení. Můj obchodní partner i já máme více nápadů, než se dá reálně stihnout, a tak každý rok je kam se zlepšovat. Je to takový nekonečný maraton. Když si chci alespoň na chvíli sednout vedle silnice a odpočinout si, hned přispěchá můj business partner a postrčí nebo nakopne mě vpřed. Dá se říct, že nikdy nestagnujeme. Je to sportovní terminologií takový nekonečný závod nebo spíš životní styl. Ačkoliv to může znít jako klišé, opravdu se snažíme pomoct klientům najít to nejlepší řešení před odjezdem a být nejlepší ve službách klientům během celého jejich pobytu v zahraničí, což znamená opravdu hodně práce.


Co pro mě znamená cestování:

Životní styl, poznávání, odpočinek, sport, rodina, lidé kolem ... Je to sen zatím jen částečně naplněný. Samozřejmě cestuji hodně. Posledních dvacet let víceméně penduluju mezi Evropou a Austrálii. Často jezdím pracovně, takže ryze turistické cestování si nechávám na později. Nejspíš až na důchod s rodinou. Mimo Austrálie a Evropy jsem navštívil také Jižní Ameriku, Nový Zéland, Kanadu, Mexiko, USA, Fiji a Asii. Pokud by naše rodina mohla mít místo dvou domovů tři nebo čtyři, byly by to Sydney, Vancouver, Auckland a pak Praha nebo Liberec. Kanada stejně jako Austrálie mě učarovala na první pohled nebo spíš nádech. Nezapomenu na přílet do Vancouveru ze smogové listopadové Prahy, kdy jsem měl pocit, že jsem v kyslíkovém stanu. Tak čistý vzduch je opravdová rarita. Kanaďané jsou stejně jako Australané úžasní lidé, příroda je nádherná - hory, moře, to vše patnáct minut cesty od sebe. Není divu, že Information Planet nabízí nejvíc právě Austrálii, Kanadu a Nový Zéland. Samozřejmě také Skandinávie je místo, kde si umím představit žít. Moc se mi líbilo také v Dánsku a Švédsku.


Kam bych se rád podíval a proč:

Část roku žiju na jednom z nejkrásnějších míst na světě v Sydney blízko krásné pláže Cronully a národního parku Royal National Park. Na spoustu dalších krásných míst to mám tudíž opravdu kousek. Pořád se snažím sportovat. Závodně plavu na volné vodě dlouhé závody na pět až dvacet kilometrů, takže logicky mám rád místa související s vodou. Měl jsem v životě štěstí a tvrdě jsem pracoval, takže se mohu jet podívat v podstatě kamkoliv. Rád bych ale odjel na opravdu kvalitní rodinnou dovolenou bez mobilu, internetu a zodpovědnosti. S dětmi teď plánujeme plavbu zaoceánskou lodí neboli takzvaný island hooping z Austrálie do Nové Kaledonie, Fiji a dalších míst.


Co dělám, když nepracuju:

Pracuju opravdu hodně, takže volného času mi moc nezbývá. Kromě sportování taky rád čtu, ale protože mám dvě malé děti, kdykoliv mám jen trochu volna, věnuju ho akci s rodinou. Jsou to nejhezčí chvíle v životě.

Co mě vytáčí:

Máloco. Nejvíc vytáčím sám sebe. Obecně vím, kde mám nedostatky a co je a není reálné, ale někdy se snažím udělat více než je možné a navíc na co nejlepší úrovni.

Moje motto:

Never give up - there is no competitton on extra mile.

Moje rada pro všechny, kdo se chystají na studijně pracovní pobyt do zahraničí:

Klientům před odjezdem do zahraničí doporučuji hlavně srovnat si priority. Aby přemýšleli dlouhodobě, ne v horizontu pár týdnů. Co se týká studia, neměli by přemýšlet jenom o škole, ale také co je čeká po ní, jak naloží s daným vzděláním, kde se chtějí uplatnit a proč. Dobrá příprava všechno usnadní.  Kdykoliv člověk odjíždí do zahraničí, do Austrálie speciálně, má velké plány. Týká se to nejen školy a práce, ale třeba i cestování. Kdokoliv je na jižní polokouli, má tendenci vidět všechno během pár týdnů. Ale takhle to nefunguje. Na některé věci je lepší si počkat.  A vždycky je lepší investovat do kvality než poptávat kvantitu. Raději méně, ale lépe.

 

Kontakty:

Josef Kysilka

pevná linka: +420 222 524 035
CZ mobil: +420 774363438  a AUS mobilní číslo: +61 414454557 - pokud voláte přímo v Austrálii 0414454557
e-mail: josef.kysilka@informationplanet.com
Skype: ip_josef.kysilka

 

     

 

 

Kancelář Praha

Myslíkova 1998/30,

Praha 2, 120 00

+420 222 524 035

 

Kancelář Brno

Dům Scala 3 patro,

Moravské náměstí 3, 602 00

+420 543 214 649

 

info@informationplanet.cz

FBFacebook

 

Otevírací doba

Pondělí: 9:00 - 18:00

Úterý: 9:00 - 20:00

(na objednání)

Středa: 9:00 - 18:00

Čtvrtek: 9:00 - 18:00

Pátek: 9:00 - 16:00

 

 

Kancelář Sydney Centrum

Level 5/285 Clarence Street

Sydney 2000, NSW 

+61 2 92836161

 

Kancelář Sydney Manly Pláž

41-A The Corso, Manly Pláž,

Sydney 2095,NSW

+61 2 99770499

 

Kancelář Perth Centrum

Level 6, 326 Hay Street, 

Perth 6000, WA

+61 8 92218022

 

Kancelář Brisbane Centrum

Level 2, 226 Albert Street, 

Brisbane 4000QLD,

+61 730031134 

 

Kancelář Melbourne Centrum

Suite 102, 365 Little Collins Street, 

Melbourne 3000 VIC

+61 3 99399400

 

Jak nás můžete kontaktovat?

Pobočky Information Planet najdete nyní nejen v Austrálii, ale po celém světě včetně České a Slovenské republiky!
Podívejte, kde všude můžete navštívit Information Planet.

marta

 

 

Copyright © 2013 Information Planet - Email: info@informationplanet.cz
Kancelář Information Planet Praha, Myslíkova 1998/30, 120 00, Praha 2-Nové Město, Tel.:+420 222 524 035
Kancelář Information Planet Brno, Moravské náměstí 3, 602 00, Brno, Tel.: +420 543 214 649